26

Firma JEOL od wielu lat angażuje się aktywnie w ochronę środowiska. Od 2002 roku dokonujemy uważnej oceny naszych produktów także pod kątem oszczędności energii, zasobów i przestrzeni w celu opracowania instrumentów przyjaznych dla środowiska naturalnego. Nasze instrumenty konstruowane są w ten sposób by maksymalne zmniejszyć obciążania dla środowiska na każdym etapie całego cyklu produkcyjnego, od zakupu materiałów począwszy, poprzez produkcję, dystrybucję, eksploatację i na utylizacji i recyklingu skończywszy.

W bieżącym roku firma JEOL (EUROPE) SAS zdecydowała się w szczególny sposób przyczynić się do ważnej kwestii ochrony  pszczół i powiązanej różnorodności biologicznej środowiska naturalnego zasponsorowanie dwóch uli pszczelich.

Na całym świecie obserwuje się wysoką śmiertelność kolonii pszczół, po każdej zimie ginie 30% populacji.  Głównymi przyczynami są pestycydy, brak pożywienia oraz różne patologie.

Przez dokonywany przez pszczoły proces zapylania stają się one głównym czynnikiem niezbędnym dla zachowania różnorodności biologicznej i zabezpieczenia zasobów żywności. W rzeczywistości  to pszczoły przyczyniają się do zachowania 80% gatunków botanicznych występujących na Ziemi, co w istocie stanowi ponad 1/3 pożywienia człowieka, które uzależnione jest od procesu zapylania.

 

Nasza firma postanowiła dołożyć swoją cegiełkę w sprawie ochrony pszczół i 21 marca tego roku w ogrodzie siedziby firmy JEOL (EUROPE) SAS w Croissy-sur-Seine pod Paryżem umieszczone zostały dwa ule. Pszczoły przybyły do nas i zostały uwolnione do uli w dniu 6 kwietnia, w tym dwie królowe.

Z niecierpliwością czekamy na miód i z radością chcemy podzielić się nim z Państwem!

 

> Environmental activities 2015 Report